Dezenfeksiyon işlemi nerelere yapılmalıdır?

Dezenfeksiyon işlemi nerelere yapılmalıdır?

Özellikle yaşam alanlarında bulunan eşyaların dokuları gereği mikroplar ve bakteriler tarafından tutulup, bakteri üremesine uygun yapıda olduğu bilinmektedir. Hastalık yapma özelliği bulunan mikroorganizmaların uzaklaştırılması ve tamamen ortadan kaldırılması işlemine dezenfeksiyon denir. Kullanılacak ürünler sağlık bakanlığı onaylı kimyasal dezenfektan içeren ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan bireyler her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı bilgilendirme yapılmalıdır.

Dezenfeksiyon işlemi birçok sektörde sıkça uygulanmaktadır fakat ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektöründe tercih edilir. Sağlık sektöründe dezenfeksiyon uygulanması ciddi öneme sahiptir. Cerrahi müdahaleler esnasında herhangi bir enfeksiyon gelişimi ölümle sonuçlanmaktadır. Bundan dolayı görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Hastanelerin, ameliyathanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ambulansların, acil müdahale odalarının dezenfektan ihtiyacı önceliklidir.

Her biri alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile son teknoloji cihaz ve ekipmanların eşliğinde profesyonel dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Dezenfeksiyon hizmeti hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü