Gemi ilaçlama Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi gemi ilaçlama çok zorlu ve profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Gemilerde ilaçlama yapmadan önce çok detaylı keşif yapılmalı ve doğru ilaçlar kullanılmalıdır. Her mekan için ilaçlama yöntemleri farklılık gösterir. Bu gemi için haşere ilaçlama yapmakta da böyledir. Aksi takdirde sorun bitmez ve tekrardan ilaçlanması süreç alacaktır.

Gemi böcek ilaçlama işleminde en dikkat edilmesi gereken haşere fare ve kalorifer böcekleridir. Fareler gemilerin yük taşımaları esnasında gemiye girmekte ve ortama yerleşmektedir. Gemilerin limana yanaşmaları esnasında da halatların üzerinden fareler girebilmektedir. Bu sayede içeri giren 1 adet fare hızlı şekilde üreyerek ortamda kalıcı olarak kalmaktadır. Ortamın ilaçlamaya evlerdeki gibi müsait olmamasından dolayı bu durumun titizlikle yapılması en temel kuraldır. Sorunların bitmesi için mutlaka dikkatli hizmet verilmeli ve fare istasyonlarının özenle yerleştirilmelidir. Uzun yol yapan gemilerde tek seferde nokta atışı yapılarak sorun halledilmelidir. Kuru yük taşıyan gemilerin mutlaka düzenli olarak 3 ayda bir ilaçlama yaptırması içerideki haşere ve farelerin oluşmasının önüne geçerek daha hijyenik şartlarda depolama ve taşıma olanağı sunacaktır.

Gemi ilaçlama işleminde mutlaka biyosidal ürünler kullanılmalı ve kokusuz ilaçlar tercih edilmelidir. Kokulu ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü koku alt katlarda kalarak uzun süre gemiden cam olmamasından dolayı çıkmamasına sebep olabilmektedir. Bu bağlamda dikkatlice ilaç seçilmeli ve ilacın dozu iyi ayarlanmalıdır. Gerekli değilse sıvı ilaçlamadan ziyade jel ilaçlama yapılarak sorunun bitmesi sağlanmalıdır.

İlaçlama hizmetini size sunan yetkili ile görüşerek evinizde uygulanan ilaç türü, ilaçlama yöntemi ve böcek yoğunluğuna bağlı olarak Gemi ilaçlama Nasıl Yapılır? hususunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gemi ilaçlama Nasıl Yapılır? hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü