İzmit Dezenfeksiyon Hizmeti

İzmit Dezenfeksiyon Hizmeti hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Dezenfeksiyon işlemi gözle görülemeyecek kadar küçük organizmaların, yaşadığımız alanlarda etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Dezenfekte işleminin periyodikliği sık kullanılan yaşam alanlarında veya hayati öneme sahip işlemlerin yapıldığı yerlerde hayati öneme sahiptir. Çünkü ortak kullanım alanları sürekli olarak zararlı mikro organizmalar barındırabilir, özellikle bu durum kalabalık ekiplerin ortak paylaşım alanları olursa dezenfekte yapılmadığı takdirde zararlı mikroplar ve virüsler sağlımızı tehdit edebilir. Ummadığımız sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Dezenfeksiyon işlemi ULV (soğuk sisleme) cihazları kullanılmak suretiyle konuyla alakalı bilgili, donanımlı ve sağlık bakanlığı işlem uygulama belgesine sahip kurumlar veya personel tarafından uygulanmalıdır. Dezenfektan ürünleri sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan personeller her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı, gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı doyurucu bilgilendirme yapılmalıdır.

Dezenfeksiyon işleminin yoğun olarak uygulandığı alanlar sağlık ve hizmet sektörüdür. Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir. Cerrahi müdaheleler esnasında enfeksiyon riskini sıfıra indirmek için dezenfektanlar kullanılır. Bundan dolayı gözle görülemeyen bu organizmaların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu odakta bakıldığında hastanelerin, tıbbi atık depolarının, acil müdahele odalarının, ameliyathanelerin, ambulansların ve morgların dezenfeksiyon ihtiyaçları önceliklidir.

Hizmet sektöründe dezenfektan ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar ,ibadethaneler vb insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir.

İzmit Dezenfeksiyon Hizmeti hakkında detaylı bilgiler için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü