Kocaeli Yakalama Kapan Fiyatları

Kocaeli Yakalama Kapan Fiyatları

Farklı renklerde olan yapışkan tuzaklar; Beyaz sinek yaprak galeri sinekleri, thrips , yaprak bileti vb gibi bir çok zarar verebilecek böcek türünü yakalayarak, bu böceklerin seralarda zarar yapmasını önleyebilir. Pestisit kullanılmadan yapılabilen bu zirai mücadele şekline biyoteknik mücadele denmektedir. Tarım ve Köy işleri Bakanlığını uygulama talmatı olan Zirai Mücadele ve Entegre Mücadele Talimatlarına sebze ve süs bitkisi seraları için önerilmektedir. Bu teknik organik tarım ve IPM çalışmalarında da başarı ile kullanılmaktadır.

Seralarda, ekonomik önem taşıyan zararlıları daha ucuz, etkili ve daha kolay bir şekilde sarı yapışkan tuzaklara kontrol edebilmek mümkündür. Bu tuzaklar, seralarda zararlının görülmesinden sonra asılabilirse de en uygun zaman filde dikiminden hemen sonra gelmektedir. 3 m aralıklarla testere dişi şeklinde, bitkinin 10-15 cm üzerine asılmaktadır. Bitkinin büyümesine paralel olarak tuzaklarda yükseltilebilmektedir. Kapı ve pencere girişlerine daha sık tuzak asılıyor olması seraya sinek giriş sorunu ortadan kalkmaktadır. buda virus hastalıklarının bulaşması ve yayılmasını sarı yapışkan tuzaklarda toplayabilmektedir.

Dezenfeksiyon, cisimler, nesneler ve eşyaların üzerindeki veya bir alandaki patojenik mikroorganizmaları yok etme işlemleridir. Dezenfektanlar mikropların hücre duvarını tahrip ederek veya metabolizmalarını bozarak bu zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldırabilmektedir. Dezenfektanlar iç ve dış mekanlardaki mikroorganizmaları insanlara zarar vermeyecek hale getirmek veya yok etmek için kullanılabilmektedir. Dezenfeksiyon işlemi zararlı mikroorganizmaları, özellikle dirençli bakterileri öldürmektedir. Dezenfektanlar, bulaşıcı organizmaları öldürmek amacıyla evlerde, ev içlerinde özellikle mutfak ve banyolarda, işyerlerinde, hastanelerde, muayenehanelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bazı mantarlar, virüsler ve bakteriler dezenfektanlara karşı bir miktar dirence sahip olmaktadırlar.

Barış İlaçlama, Sağlık Bakanlığı’ndan aldığımız izinler doğrultusunda garantili hizmet sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan ilaçlar da Sağlık Bakanlığı’nın izin verdiği böcek ilaçlarıdır. Barış İlaçlama, vermiş olduğu hizmetten sonra müşterimize bir belge takdim etmektedir. Bu belge, özellikle iş yerleri için denetimlerde zorunlu gösterilmesi gereken bir belgedir. Barış İlaçlama bünyesinde bulunan profesyonel ziraat mühendisleri tarafından devamlı ilaçlar üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu sayede böceklerin ilaçlara karşı bağışıklık geliştirmesinin önüne geçilmektedir.

Kocaeli Yakalama Kapan Fiyatları Hakkında daha çok bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Menü