Mağaza İlaçlama Zararlı mıdır?

Böceklerin en fazla karşılaşıldığı yerlerden biri de evlerdir. Özellikle yaz ve kış sıcak olması ve gıda maddelerinin çok bulunması gibi nedenlerle böcekler de en çok evlerde üremeye yatkındırlar ve ev ilaçlama bu noktada önem kazanmaktadır. Böceklerin gelişimi ve üremesi için sıcaklık ve gıda en önemli faktörlerdir. Öyle ki sıcaklığın optimum seviyede olması böceklerin yumurtlama sürelerini kısaltarak daha fazla yumurta bırakmalarını etkilemektedir. Hızla üreme potansiyelleri nedeniyle kısa sürede etrafımızı biz fark etmeden sararlar ve İstanbul gibi kalabalık illerde çok sık yaşanan problemlerden biridir. Etrafta görülen tek bir böcek bile arka planda onlarca böceğin göstergesidir. Bu nedenle görülen böceğin öldürülmesi sorunun çözümü için yeterli değildir.

Mağaza ilaçlama servisi için kullanılan böcek ilaçları ise büyük oranda kimyasal ürünlerdir. Ancak kimyasal ürünler olması toksik etki ve kansorejen etki gösterecekleri anlamına gelmemektedir. Bu noktada ev, mağaza ilaçlama zararlı mıdır? sorusu akla gelmektedir. Ev ilaçlamanın zararlı yada zararsız olması ilaçlama yapan personelin profesyonelliğine ve kullandığı ilacın teknolojisine bağlıdır. Amatörce uygulama yapan kişiler çoğu zaman tarım ilacı kullanarak sağlığınızı riske atmaktadır. Bu nedenle ev böcek ilaçlama hizmeti alınacak firmanın mutlaka ruhsatlı böcek ilaçlama firması olması gerekmektedir. Çünkü kullanılan ilaçlar profesyonel ellerde böcek ve haşere problemlerini çözerken amatör ellerde sağlık sorunlarına neden olabilir.  Firmamız alanında uzman personellerle çalışmaktadır. Bu nedenle ilaç uyguladığımız alanlar insanların daha az temas ettiği yerlerdir ve kullandığımız ürünlerimizi mikro kapsül teknolojisine sahiptir.

Eski jenerasyon ürünler gibi öldürücü etkiye sahip etken madde direkt ortama uygulanmamakta bu mikro kapsüllere hapsolmuş haldedir. Bu kapsüller böcekler üzerinde mükemmel öldürücü etki göstermektedir. Ancak insan vücudunda çalışmadığından insanlara zarar vermemektedir. Hiç bir kansorejen ve toksik etki yaratmamaktadır.

Mağaza İlaçlama Zararlı mıdır? hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü