Otel İlaçlama Nasıl Yapılır

Otel, Motel, Hotel, Tatil köyü gibi müşteriye konaklama hizmeti veren işletmeler, konaklamanın yanı sıra konfor, temizlik, iyi yetişmiş personel ve eğlence temin etmek üzere de titiz davranmak durumundadırlar. Bu gibi bilinçli otel ve işletmelerin mevsimlik, sezonluk yada yılın 12 ayı açık olmasına bağlı aylık periyodik haşere ve kemirgenlere karşı ilaçlama yaptırmaları, hijyen açısından olduğu kadar müşterilerin istenmeyen görüntülere maruz kalmaması açısından da önem teşkil etmektedir.

Otel ilaçlaması son derece kordineli bir mücadele ve ekip çalışması gerektirir. Otel satın alma, müdür, yada sahibi tarafından karşılıklı imzalanmak üzere sezonluk yada yıllık sözleşme yapılır. Kullanılan ilaçların markalarından, uygulamalara, tesis için ayrılan elaman sayısından, belirlenen günlere, aylık ödeme tarih ve fiyatlarına kadar detaylı bir sözleşme ile haşere ilaçlama mücadelesine başlanır. Otel ilaçlaması için yapılması gerekenlerin başında Hangi zararlıyla mücadele ettiğinizi bilmeniz gerekmektedir. Haşerenin türüne göre ilaçlar kullanılmalıdır, Öncelikle vaziyet planı üstünde nerelere nasıl ve hangi ekipmanlarla müdahale edileceğine ekip sorumlusu ve ekipçe karar verilir. Otel gibi müşterisine kaliteyi sunmakla mükellef olan işletmelere gelişi güzel kıyafetler ile gidilemez. Tüm ekip Üstünde temsil ettiği firmanın logosunun bulunduğu, adının yazılı olduğu kıyafet ve duruma göre özel kıyafetler ile göze de hitap etmeli, işletmeyi küçük düşürücü ve basit hizmet veren davranışlardan kaçınılmalıdır.

Otel ilaçlamalarında mümkün olduğu kadar müşterileri rahatsız etmemek huzursuz olmalarına engel olmak esastır. Bu yüzden Otel kural ve kaideleri doğrultusunda değişen disco, sinek bar, havuz kenarı barları, mutfak, anfi tiyatro, oyun salonları tamamen kapandıktan sonra yada otel müşterisinin hiç olmadığı yada en az olduğu sabaha karşı olan saatlerde ilaçlama yapılır. Tüm otel müşterileri odalarına çekilmişken, havuz kenarları, sinek bar, yemekhaneler, mutfak, lobi, resepsiyon, havuz daireleri, yönetim ofisleri, tiyatro oyun salonları, teras, çamaşırhane, jenaratör daireleri, restaurantlar, tüm ortak kullanım alanları böceğin türü ve yoğunluğuna bağlı olarak uygun ilaç ve ekipmanlarla ilaçlanır.

Otel İlaçlama Nasıl Yapılır hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü