Pire İlaçlama Nasıl Olur?

Beyaz çoraplarla halı üzerinde yürüyün sonra çoraplarınıza bakın. Küçük siyah böcekler görürseniz muhtemelen pire ile karşı karşıyasınız. Pireler küçük, rahatsız edici böceklerdir. Isırıkları kaşıntılı ve bazen ağrılıdır ve onlardan kurtulmak zordur. Profesyonel haşere kontrol firmaları, böcek ilaçlama konusundan uzman kişiler tarafından mücadele gereklidir. Özellikle evlerde evcil hayvan varsa, pire hızla çoğalır. Ama evcil hayvanınız olmasa bile, bahçeniz potansiyel olarak pireye ev sahipliği yapabilir. Bir kalemin ucundan çok fazla büyümezler ve renkleri açık kahverenginden siyaha kadar değişir. Kanatsızdırlar, yerden atlayarak etrafta dolaşırlar. Onların ince, düz gövdeleri ve sert kabukları vardır bu yüzden ölmelerini sağlamak için genellikle tırnaklar arasında veya iki sert yüzey arasında sıkıştırmanız gerekir. Pire popülasyonundan ilaçlama yapmadan kurtulmak imkansızdır.

Pireler evcil hayvanınızın veya kedinizin üzerinde yaşamayı tercih ederler, fakat aynı zamanda bir hayvana ya da hatta evinizde ikamet etmeye devam edebilirler. Popülasyon büyüdükçe, pire dışarı çıkıp halı, yatak veya bahçenizde yaşamaya başlayabilir. Benim evcil hayvanlarım yok. Yinede pire evime gelmiş olabilir mi? Evet, pire evcil hayvanı ısırır. Eğer bir evcil hayvanınız yoksa, pire otlarınız bahçenizden veya başka bir kişinin hayvanından gelmiş olabilir. Pireler uzun otları ve ağaçlık veya depolama binalarının yakınındaki gölgeli alanları tercih eder.

Pire ilaçlaması üst düzey bir ilaçlamadır ve evcil hayvanınız varsa eş zamanlı müdahale ve mücadele gerektirir. Evcil hayvanınızı veterinere götürün ve evinizi profesyonel olarak bir haşere kontrol uzmanı tarafından ilaçlatın. Sadece o zaman pire zararlısını kontrol edebilir ve önleyebilirsiniz. Köpeğinizin yada kedinizin yeniden pireli olmasını önlemek için bir pire tasması almanız gerekebilir. Pire ilaçlaması en detaylı haşere ilaçlamasıdır pire saran eviniz bahçeniz deponuz yada yaşam alanınız öncelikle sırt tipi pulvarizatör ile halk sağlığından onaylı leke iz bırakmayan kokulu sert ilaçlar ile ilaçlanır. Arkasından ilacı buhar gibi atan ULV cihazı çalıştırılır bu cihaz ilacın sorunlu alanın her köşesine ulaşmasını sağlar, pireyi etkisiz kılmak bütün pirelere ulaşmak için bu uygulama çok önemlidir. Aynı işlemler 3 gün sonra tekrarlanır ve gözlem altına alınır, en az 2 uygulama gereklidir. Barış İlaçlama olarak pire, uyuz, kene, yılan, fare, hamam böceği, tahtakurusu, yürüyen ve uçan tüm haşerelere karşı size ve sevdiklerinize en kaliteli hizmeti sunmak için hizmet vermekteyiz.

Menü