Sinek Öldürücü Cihazların Bakımı

Genelde gıda üretimi ve satışı yapılan işletmelerde kullanılan elektronik ve yapışkan levhalı sinek öldürücülerin düzenli olarak bakımı yapılmalıdır.

1. Elektronik sinek öldürücülerde bulunan mavi renkli ultraviyole ışık veren floresan lambalar 6 ayda bir değiştirilmelidir. Ayrıca gerilim yüklü teller; üzerine yapışmış bulunan sinek ölülerinden temizlenmelidir. Ölü sineklerin toplandığı hazne bölümü iyice yıkanarak temizlenebilir. Aksi taktirde haznedeki ölü sinekler ve parçaları hava akımı ile etrafa saçılarak gıdalara karışabilir.

2. Yapışkan levhalı sinek öldürücülerde bulunan mavi ışık veren floresan lambalar 6 ayda bir değiştirilmelidir. Cihaz içerisinde bulunan yapışkanlı plaka her ay kontrol edilmelidir. Plaka üzeri sineklerle dolu ise veya yapışkan yüzey kurumuşsa çöpe atılarak yenisi kullanılmalıdır. Aksi taktirde sinekler yapışmayacak ve ortada dolaşarak rahatsızlık yaratacaklardır.

İlaçlama hizmetini size sunan yetkili ile görüşerek evinizde uygulanan ilaç türü, ilaçlama yöntemi ve böcek yoğunluğuna bağlı olarak Sinek Öldürücü Cihazların Bakımı hususunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sinek Öldürücü Cihazların Bakımı hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü