Dezenfeksiyon nedir?

İnsan sağlığı hayat boyunca en kıymetli ve değerli varlıktır. Korunması için birtakım tedbirlerin alınası bazı zararlı kullanımlardan ve zarar veren diğer etkenlerden kaçınılması yarar sağlamaktadır. Cansız ortamdaki mikroorganizmaların azaltılması veya yok edilmesi işlemine dezenfeksiyon denir.

Dezenfekte işleminin periyodikliği sık kullanılan yaşam alanlarında veya hayati öneme sahip işlemlerin yapıldığı yerlerde ciddi öneme sahiptir. Çünkü ortak kullanım alanları sürekli olarak zararlı mikro organizmalar barındırabilir, özellikle bu durum kalabalık ekiplerin ortak paylaşım alanları olursa dezenfekte yapılmadığı takdirde zararlı mikroplar ve virüsler sağlımızı tehdit edebilir. Beklenmeyen sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Maske, dezenfektan jel, kolonya ve diğer alkollü dezenfektanlar virüslerden kurtulmamız için tek başına yeterli değildir. Vakit geçirilen alanların sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması gerekir.

Dezenfeksiyon hizmeti veren her firmanın hizmet kalite seviyesi birbiriyle aynı değildir. Sağlınızın ve güvenliğinizin her şeyden çok daha önemli olduğunu düşünüyorsanız, Büyük Markaların Çözüm Ortağı olan firmalar sizin için doğru bir tercih olacaktır. Barış ilaçlama olarak Sağlık Bakanlığı’nın koşullarına uygun olarak hizmet vermekteyiz.

Dezenfeksiyon hizmeti hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü