Gıda alanlarını ilaçlama zararlı mıdır?

Böceklerin en fazla karşılaşıldığı yerlerden biri de Gıda alanlarıdır. Özellikle yaz ve kış sıcak olması ve gıda maddelerinin çok bulunması gibi nedenlerle böcekler de en çok Gıda alanlarında  üremeye yatkındırlar ve Gıda alanları ilaçlama bu noktada önem kazanmaktadır. Böceklerin gelişimi ve üremesi için sıcaklık ve gıda en önemli faktörlerdir. Öyle ki sıcaklığın optimum seviyede olması böceklerin yumurtlama sürelerini kısaltarak daha fazla yumurta bırakmalarını etkilemektedir. Hızla üreme potansiyelleri nedeniyle kısa sürede etrafımızı biz fark etmeden sararlar ve  kalabalık illerde çok sık yaşanan problemlerden biridir. Etrafta görülen tek bir böcek bile arka planda onlarca böceğin göstergesidir. Bu nedenle görülen böceğin öldürülmesi sorunun çözümü için yeterli değildir.

Gıda alanlarını ilaçlama zararlı mıdır? sorusu akla gelmektedir. Gıda alanları ilaçlamanın zararlı yada zararsız olması ilaçlama yapan personelin profesyonelliğine ve kullandığı ilacın teknolojisine bağlıdır. Amatörce uygulama yapan kişiler çoğu zaman tarım ilacı kullanarak sağlığınızı riske atmaktadır. Bu nedenle Gıda alanları böcek ilaçlama hizmeti alınacak firmanın mutlaka ruhsatlı böcek ilaçlama firması olması gerekmektedir. Çünkü kullanılan ilaçlar profesyonel ellerde böcek ve haşere problemlerini çözerken amatör ellerde sağlık sorunlarına neden olabilir.

Firmamız alanında uzman personellerle çalışmaktadır. Bu nedenle ilaç uyguladığımız alanlar insanların daha az temas ettiği yerlerdir ve kullandığımız ürünlerimizi mikro kapsül teknolojisine sahiptir. Eski jenerasyon ürünler gibi öldürücü etkiye sahip etken madde direkt ortama uygulanmamakta bu mikro kapsüllere hapsolmuş haldedir. Bu kapsüller böcekler üzerinde mükemmel öldürücü etki göstermektedir. Ancak insan vücudunda çalışmadığından insanlara zarar vermemektedir. Hiç bir kansorejen ve toksik etki yaratmamaktadır.

Gıda alanlarını ilaçlama zararlı mıdır? hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü