Kocaeli En Uygun Askeriye İlaçlama

Kocaeli En Uygun Askeriye İlaçlama 

Askeriye gibi yerlerde çimen ve toprak bolca bulunmaktadır. Böyle yerler böcek ve haşereler için altın gibi değerlidir. Sürekli sulanan çimenlerin altında yaşayan böcekler insanlara temasında bile hastalık bulaştırabilmektedir. Askeriye ’de yaşayan insanlar sürekli değiştiği için hastalıklar hep başka mekânlara taşınıyor bu da hastalıkların hızlıca yayılmasına sebep olmaktadır. Bu tip durumların önüne geçmek için düzenli olarak ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Alanında uzman kadromuz ile şerefli askerlerimize hizmet etmekten onur duyarız. Barış İlaçlama olarak askerlerimizin her zaman sağlığını ve askeri alanların hijyenlerini düşünmekteyiz.

Askeri alan ilaçlama denilince akla iki yer gelmektedir. Yatakhaneler ve yemekhaneler. Toplu yemek yapılan yerlerde hijyen sadece gıda maddelerinin kontrolü ile sağlanamaz. Böcek ve haşereler beraberlerinde sadece görüntü kirliliği getirmezler. Yanlarında binlerce farklı bakteri ve virüsü de getirirler. Bu bakteri ve virüsler böceklerin veya haşerelerin yiyeceklere teması halinde bulaşmaktadır. Bu sebeple yemekhanelerde hijyeni korumak için düzenli olarak ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Yatakhanelerde en çok girip çıkılan yerlerden biri olduğu için çok kısa sürede böcek ve haşere sorunlarına yol açmaktadır. En çok karşılaşılan durumlardan biri de kişilerin hijyenlerinden kaynaklı bit veya pire sorunlarıdır. Askeriyede her şey disiplin kuralları çerçevesinde yapılsa da yoğun eğitimler ve toplu şekilde yapılan hareketler olduğu için sık sık bu tür problemlerle karşılaşmaktayız. Bu tip sorunları askeri yatakhanelerde bitiremezsiniz ama düzenli ilaçlama ve kontrollerle minimuma indirebilirsiniz.

İlaçlama ekibimiz ilaçlama yapılacak alanda keşif gezisi yaptıktan sonra böcek ve haşere yuvalarını saptamaktadırlar. Yuvalar belirlendikten sonra alanında uzman ekibimiz kullanılacak malzemelere ve ilaçlama çeşidine karar vermektedir. Barış İlaçlama olarak askerlerimizin her zaman sağlığını ve askeri alanların hijyenlerini düşünmekteyiz.

Zamanda geriye gidecek olursak bakteriler, virüsler, haşere ve böcekler milyonlarca askerin canını almıştır veya canına kıymasına sebep olmuştur. 1. Dünya Savaşı’nda ölen asker sayısından daha fazlası İspanyol Gribi sebebi ile ölmüştür. Türk dünyasına baktığımızda Osmanlı 1. Dünya Savaş’ında 1.5 milyon askerinden en az 400 bin kadarını böcek ve haşere kaynaklı hastalıklardan kaybetmiştir. Zaman 2. Dünya Savaş’ına geldiğinde çoğu asker tifodan kaynaklı hayatını kaybetmiştir.

Kocaeli En Uygun Askeriye İlaçlama Hakkında daha çok bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Menü